Подменят осветлението по пътя Кюстендил – София

Започна демонтирането на старите осветителни тела по първокласния път I-6 Кюстендил – София в района на с. Ябълково. Агенция „Пътна инфраструктура“ ще възстанови и подмени стълбовете, а общината ще осигури свързването им с електроразпределителната мрежа. Според експертите възстановяването на осветлението е най-ефективният начин за повишаване на безопасността в участъка.

Подготвя се и подписване на споразумение за сътрудничество между АПИ и Община Кюстендил, в което ще бъдат разписани ангажиментите на отделните институции при изпълнение на съвместните мерки. Въз основа на него те ще бъдат реализирани като специалистите от двете институции ще работят в постоянен диалог и съгласуваност на действията.

Предвижда се и поставянето на предпазна мрежа в района на с. Ябълково. АПИ ще я монтира в отсечка с дължина близо 3 км, която е част от републиканската пътна мрежа, а Община Кюстендил в участъка, стопанисван от нея. Агенцията е възложила дейността на пътноподдържащото дружество и монтирането ѝ ще започне в началото на февруари. С поставянето на предпазната мрежа, въпреки че това не се изисква според нормативната уредба, ще се повиши пътната безопасност по отсечката и сигурността на пътуващите.

Related Articles

Четири фирми с оферти за строителството на крайречната зона в Габрово

Четири компании подадоха оферти в обществената поръчка за изпълнение на строително-монтажните работи по проекта за обновяване на крайречната зона на река Янтра в Габрово. Участниците...

Вече: Изкуствен интелект ще проектира пътищата в България

Пътищата и магистралите у нас вече ще се пректират с изкуствен интелект, обяви регионалният министър Иван Шишков. Изкуственият интелект (AI) навлиза и при строителството...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ