Пловдив: Ново общежитие към затвора открива правосъдният министър Павлова

Новото общежитие „Хеброс“, коeто се намира срещу Пловдивския затвор се открива официално днес от правосъдния министър Мария Павлова .

Според идейния проект е направена реконструкция на съществуващи сгради на територията на старото затворническо общежитие от открит тип. Целта е да се създадат съвременни условия за настаняване на осъдените лица при изтърпяване на наказанията лишаване от свобода. Капацитетът на новото общежитие е до 130 лица. Обектът е финансиран от Норвежкия финансов механизъм 2014-2021.

В Пловдив вече има изградено и ново преходно отделение за лишени от свобода, на които им предстои освобождаване от затвора.

Related Articles

Строят нова детска градина в столичния район „Илинден“

Започва строителството на детска градина "Зора" в столичния район "Илинден". Студио „Тилев Архитекти“ беше избрано след обществена поръчка да изготви работен инвестиционен проект и...

Държавата върна о. „Св. св. Кирик и Юлита“ на Министерството на културата

След последователна позиция и официално настояване от страна на Камарата на архитектите в България, държавата върна остров „Св. св. Кирик и Юлита“ на Министерството...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ