Пловдив: Ново общежитие към затвора открива правосъдният министър Павлова

Новото общежитие „Хеброс“, коeто се намира срещу Пловдивския затвор се открива официално днес от правосъдния министър Мария Павлова .

Според идейния проект е направена реконструкция на съществуващи сгради на територията на старото затворническо общежитие от открит тип. Целта е да се създадат съвременни условия за настаняване на осъдените лица при изтърпяване на наказанията лишаване от свобода. Капацитетът на новото общежитие е до 130 лица. Обектът е финансиран от Норвежкия финансов механизъм 2014-2021.

В Пловдив вече има изградено и ново преходно отделение за лишени от свобода, на които им предстои освобождаване от затвора.

Related Articles

Габрово се включва в международен проект за чисто отопление и охлаждане

Община Габрово ще бъде партньор в нов международен проект по програмата на Европейския съюз за околната среда и климата „Лайф“. Той е насочен към...

Анализ на БСК: Индустриалните сектори са в криза с работната ръка

Индустриалните сектори са в криза с работна ръка, като заварчиците, кранистите и огнярите са сред най-дефицитните длъжности, сочат данни от анализ на Българската стопанска...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ