От 9 март: Сливен въвежда нова билетна система в градския транспорт

Общинската фирма „Пътнически превози“ – Сливен стартира работата на нова билетна система за продажбата на билети и безконтактни електронни карти за многократно използване.

Продажбата на новите билети и карти ще започне поетапно от 9 март 2026 год. Системата ще предлага ново удобство за пътниците – предплатена карта за зареждания на брой пътувания. При закупуване на карта от 3 евро те ще могат да извършат пет пътувания, а с тази от 6 евро – 11 пътувания.

С новите карти, гражданите и гостите на Сливен ще могат да пътуват с 90-минутен билет на стойност от 1 евро и с еднодневната карта от 2 евро.

Всички настоящи карти ще бъдат подменени с нови безплатно. При загубена или повредена карта, преиздаването ще се таксува по 1 евро.

Във всички автобуси регистрирането/таксуването на новите билети и карти ще става на валидатори, които са монтирани при качване от втора врата.

Новата билетна система е създадена в рамките на проект „Изпълнение на мерки за устойчива градска мобилност в общините Сливен и Ямбол“, по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ), осъществяван с финансовата подкрепа на ЕС по Механизма за възстановяване и устойчивост.

Related Articles

Габрово модернизира градския транспорт с електронно таксуване

В обществения транспорт на Габрово много скоро ще се въведе нова система за електронно таксуване, която ще направи пътуването по-бързо и по-удобно за пътниците,...

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ