Отпуснаха 238 млн. лв. за железопътната инфраструктура

Правителството отпусна 238 милиона лева на Министерството на транспорта и съобщенията. С парите ще се индексират и компенсират фирмите, които работят по ремонта и полагането на нова железопътна инфраструктура.

„Тези индексации датират още от юни месец 2021 година, като цялата сума от 238 милиона лева ще послужи за това да бъдат решени проблеми, които не са решавани през последните три години. За съжаление, част от тези обекти са с много нисък, много бавен темп на развитие, точно защото средствата на фирмите изпълнители са свършили“, коментира вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов.

С отпускането на парите започва интензивна работа по жп отсечките Волуяк – Драгоман, Елин Пелин – Костенец, Пловдив – Бургас – втора фаза, участъка Костенец-Септември и тяговите подстанции във Варна, Русе и Разград.

Related Articles

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ