Отново: Руската църква в София отваря в петък

Руската църква в София ще бъде отворена в петък. Очаква се първата служба да бъде в събота, съобщи Нова телевизия. Храмът беше затворен на 21 септември от руския посланик у нас Елеонора Митрофанова след като държавата ни изгони трима свещеници заради заплаха за националната сигурност на България.

Софийската градска прокуратура образува проверка и я възложи на ДАНС. Контраразузнаването ще трябва да установи собствеността и правото на ползване както на църквата, така и на земята. Прокуратурата не може да се произнесе кой има право да извършва религиозни обреди в църквата. Проверката е само за собствеността, като ще се установява дали има извършено престъпление при прехвърлянето ѝ и издаването на акта през 1997 г., посочи зам.-градският прокурор на София Христо Кръстев на брифинг пред журналисти.

От прокуратурата обясниха, че ще изискат доклада на ДАНС, въз основа на който бяха изгонени руските свещеници.

Related Articles

Пазар: В 15 области текат масови съкращения

Над 3000 души в страната остават без работа към средата на годината 31 уведомления за масови съкращения са подадени от началото на годината в бюрата...

Троян с нова спортна зала

Троян вече има нова мултифункционална спортна зала. Тя е изградена на три етапа и отговаря на всички европейски стандарти. Строително-монтажните дейности възлизат на близо...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ