Одобриха 1,3 млн. лв. за ремонт на общежития в столицата

1 303 000 лева за финансиране на извършени плащания за саниране, ремонт и обзавеждане на студентски общежития одобри Министерският съвет. Средствата са за Медицинския университет в София и Националната спортна академия „Васил Левски“- София.

В МОН са постъпили документи от двете висши училища за фактически извършени от тях разходи за строително-ремонти дейности и за инженеринг по сключени договори за ремонт на две сгради на общежития на обща стойност 1 303 000. Средствата са за сметка на осигурените за тази цел в Закона за държавния бюджет на Република България за 2022 г. и следва да се предоставят на двата университета като трансфер чрез бюджета на МОН.

Двете общежития са ползвани от над 1000 студенти. Ремонтите им са наложителни предвид недостига на места в тях и необходимостта от подобряване условията за достъп до качествено висше образование.

Снимка: НСА

Related Articles

КСБ отново с вицепрезидент на обединението на строителната индустрия в Европа

Инж. Иван Терзиев ще представлява групата на България, Чехия, Словакия и Румъния Камарата на строителите в България (КСБ) отново излъчи вицепрезидент на Европейската федерация на...

Зона с ниски емисии от транспорт става центърът на Пловдив

Общинският съвет в Пловдив гласува въвеждането на зона с ниски емисии от транспорт в центъра на града. Забраната за навлизане на автомобили, които замърсяват...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ