Община Ямбол търси инвеститори, продава общински имоти

Бившият Битов комбинат на ул. „Търговска“ 57 в Ямбол има възможност да се превърне във функционална корпоративна сграда. На третия вече етаж се изгражда нова дентална клиника, инсталира се асансьор за удобство на всички посетители и ползватели на сградата.

В момента Община Ямбол търси инвеститори и за първи, втори и четвърти етаж на сградата. С решение на Общинския съвет е обявен търг с тайно наддаване за продажба на трите обекта, който ще се проведе на 6 август. Сградата на Битовия комбинат е строена през 1970 година и все още запазва своята архитектурна стойност и потенциал за развитие.

Новите собственици ще имат възможност да създадат разнородни бизнес пространства – офиси, изложбени зали, зали за срещи и обслужващи услуги, които да допринесат за икономическото и социалното развитие на града. Очаква се новата функция на сградата да привлече инвеститори, кото да разкриятк нови работни места в града.

Related Articles

Нови обучения в сектор „Строителство“ до края на юни

Европейски Цифров Иновационен Хъб в сектор строителство (ЕЦИХ) обяви обученията, които провежда за специалисти до края на месец юни 2026г. Присъствено обучение на тема “Възможности...

Ремонтът на Дунав мост се очаква да приключи до края на юни

Продължаващият втора година ремонт на българската част на Дунав мост трябва да приключи до края на месеца, това обяви областният управител на Русе проф....

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ