Нови правила за тротинетките от пролетта в Бургас

Зоните за наемане и връщане на електрически тротинетки в Бургас вече ще бъдат ясно обозначени, а потребителите ще се идентифицират при ползването им. Това са част от новите правила, които фирмата, която отдава возилата в града ще въведе напролет. Те бяха обсъдени на среща с местната власт, след редица сигнали за безразборното им ползване и вандалски прояви.

В момента от фирмата са зазимили дейността, но със затоплянето на времето в края на март отново ще пуснат електрическите тротинетки под наем. Очаква се броят им да достигне до 200, като старите и амортизирани превозни средства ще бъдат подменени с нови.

Коментирана е възможността за санкциониране на потребителите, когато не оставят тротинетката на обозначените места. Препоръката е фирмата да сложат и текст, че потребителят съгласявайки се с общите условия на ползване, носи и наказателна отговорност при неспазването им.

Related Articles

Фотоволтаици ще захранват сгради за социални услуги в Габрово

Инсталации за производство на електроенергия от възобновяеми източници са изградени в две от сградите за социални услуги в града. Фотоволтаичните електроцентрали са с мощност...

Българският павилион от Венецианското архитектурно биенале 2025 гостува в Пловдив

В основата на проекта ПСЕВДОПРИРОДА (PSEUDONATURE) стои парадоксална система, в която слънчева енергия захранва снежно оръдие, произвеждащо изкуствен снеговалеж посред лято. Снегът затрупва соларните...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ