На финалната права е изграждането на канализация на улица в Ямбол

В изпълнение на плановете за подобряване на инфраструктурата в града, напредват строително-монтажните дейности по изграждането на канализационната мрежа на улица „Шести септември“. Целта е да се осигури ефективно отвеждане на отпадните битови и повърхностни води в района и да се изградят необходимите съоръжения за отводняване.

Това е един от районите в града, където никога не е била изграждана канализационна мрежа, нито съоръжения за отвеждане на дъждовни и повърхностни води. По тази причина живеещите там да се сблъскват с кал и наводнения години наред. Изграждането на канализация на улица „Шести септември“ беше включено в списъка с приоритетни проекти, финансирани от държавния бюджет за 2025 г. На първи етап проектът обхваща част от улица „Шести септември“ и включва полагане на 274 метра нови канализационни тръби.

Новата канализационна система ще намали риска от наводнения и ще подобри екологичната обстановка в квартала. За всички имоти в обхвата на проекта, включително незастроените, ще бъдат изградени канализационни отклонения (СКО) до главните ревизионни шахти. В момента се изпълнява основното трасе, като се следи за спазване на стандартите за безопасност и опазване на околната среда.

Междувременно е издадено и строително разрешение на „ВиК“-Ямбол за изграждане на водопровод на улицата, финансиран по проект на държавното предприятие.

Related Articles

„Архитектурни срещи“ – нова инициатива за професионален диалог в гилдията

На 9 юни 2026 г. от 18:00 ч. в Централния дом на архитекта – САБ, гр. София, ул. „Кракра“ №11, ще се проведе първото...

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ