Йорданка Фандъкова: Първият от 29-те нови трамвая пътува към София

Първият от 29-те нови трамвая, които доставяме през тази и следващата година, вече пътува към София, информира кметът на София Йорданка Фандъкова.

Новите возила са част от усилията за модернизация на градския транспорт и мерките за по-чист въздух. Благодарение на направени икономии по проекта, освен първоначалните 25 трамвая, купуваме и 4 допълнителни, посочи също градоначалникът.

Предвижда се новите трамваи да се движат по линии с номера 4, 5 и 18. Те ще са нископодови, с климатик, платформа за качване, специални места за майки с колички и трудноподвижни хора и видеонаблюдение.

Новите трамвайни мотриси се доставят по проект „Изпълнение на дейности за подобряване качеството на атмосферния въздух в Столична община чрез закупуване и доставка на електрически превозни средства за релсов транспорт – трамвайни мотриси“ по Оперативна програма “Околна среда 2014 – 2020 г.”.

Related Articles

Община Сливен представи схеми за предстоящо благоустрояване в кв. „Комлука“

Предстои реализация на проект за алея, паркоместа и благоустрояване на междублокови пространства в сливенския квартал „Комлука“. Ремонти ще се извършат между улиците „Аспарух“, „Булаир“,...

„Говорещи“ кошчета и високотехнологичен фонтан в обновения парк в Стара Загора

Едно от най-разпознаваемите и обичани пространства в центъра на Стара Загора вече посреща посетители с нова визия. Дейностите по ремонта на парк „Пети октомври“...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ