За пореден път: Сменяме зимното с лятно часово време

Този уикенд местим стрелките с един час напред

В нощта на събота 29 срещу неделя 30 март 2025 г. сменяме зимното с лятно часово време. Ще коригираме часовниците с един час напред. Това значи, че ще изгубим един час сън, ако искаме да спазим обичайния си дневен ритъм. Добрата новина е, че смартфоните и компютрите ще се погрижат за актуализацията автоматично.

След като през октомври преминахме към зимно часово време, в последния уикенд на март сменяме часа. Идеята е да се удължи ползването на светлата част на деня. Сред предимствата са повече светлина вечер, намаляване на разходите за електроенергия и възможност за увеличаване на времето за активности на открито.

Като отрицателни ефекти медици и психолози изтъкват разстройство на биологичния часовник, повишена умора и стрес в първите дни след промяната, както и възможни рискове за здравето, като сърдечно-съдови проблеми.

Related Articles

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

В Община Русе е постъпило инвестиционно намерение за изграждане на модерен ритейл парк в кв. „Дружба“ 3. Проектът предвижда търговски комплекс с разнообразни обекти,...

Фотоизложба разказва историята на изчезналата улица „Търговска“ в София

В подлеза до Президентството може да бъде видяна историята на изчезналата улица "Търговска" в столицата. Експонирани са интересни снимки от стара София, предоставени от...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ