За Баба Марта: Пясъчни Пижо и Пенда на плажа в Бургас

Пясъчни фигури на Пижо и Пенда се появиха за Баба Марта на централния площад в Бургас. Автори на скулптурата са холандците Пол Хогард и съпругата му Реми, които от няколко години живеят в града и не пропускат да отбележат нито една важна за българите традиция.

По повод годишнина от гибелта на Левски те сътворяват портрет на Апостола, за Богоявление край моста в Бургас издигат огромен кръст с красиви орнаменти. Сега вдъхновение им става традицията през март да се носят мартеници. И от фин пясък изработват фигурите на Пижо и Пенда.

С огромната мартеница на плажа те искат да пожелаят на всички здраве, любов, свобода, нов живот, дълголетие и издръжливост!

Related Articles

Пазар: В 15 области текат масови съкращения

Над 3000 души в страната остават без работа към средата на годината 31 уведомления за масови съкращения са подадени от началото на годината в бюрата...

Вече: Изкуствен интелект ще проектира пътищата в България

Пътищата и магистралите у нас вече ще се пректират с изкуствен интелект, обяви регионалният министър Иван Шишков. Изкуственият интелект (AI) навлиза и при строителството...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ