Затварят тунел „Мало Бучино“ на АМ „Струма“

Тунел „Мало Бучино“ на АМ „Струма“ ще бъде затворен в посока Перник до 18 септември, съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).

Трафикът ще преминава двупосочно в тръбата за София. Причина за ограничението е предстоящ ремонт на приемо-предавателна станция на мобилен оператор.

Променя се и организацията на движението в участък от магистралата на територията на областите Перник и Кюстендил. В отсечката от 37-и до 56-и км поетапно ще се затварят аварийната и изпреварващата лента между 7 ч. и 17 ч. в периода от 16 до 19 септември.

Там ще се извършва геодезическо заснемане за предстоящ ремонт на асфалтовата настилка в участъка на територията на двете области. При затварянето на изпреварващата лента движението ще минава само през активната.

Related Articles

Министър Шишков: Най-късно до средата на идната седмица ще бъде укрепено свлачището на АМ „Струма“

Ремонтните дейности по укрепване на свлачището в участъка между Симитли и Благоевград в близост до тунел „Железница“ ще бъдат завършени до края на тази...

Четири фирми с оферти за строителството на крайречната зона в Габрово

Четири компании подадоха оферти в обществената поръчка за изпълнение на строително-монтажните работи по проекта за обновяване на крайречната зона на река Янтра в Габрово. Участниците...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ