До 23 август: Без коли пред Терминал 2 на летище „Васил Левски“

До 23 август е забранен достъпът на автомобили до Терминал 2 на летище „Васил Левски“ в София. Причината е подмяна на дилатационните фуги на естакадата към летището.

През този период ще бъде забранен достъпът на автомобили пред терминалната сграда. Зоната Kiss & Ride временно ще бъде преместена в крайната лента преди бариерите за изход. Забранява се паркирането по пътното платно между паркинг P4 и временната зона Kiss & Ride. Градският транспорт и междутерминалните автобуси ще преминават нормално пред терминала. Всички паркинги (P3, P4, P5, P8) са отворени за използване.

Не се променят условията за престой във временната зона Kiss & Ride остават същите – 10 минути безплатно на всеки 60 минути. За автомобили със специален режим на движение – линейки, пожарни и полицейски коли – е осигурен достъп до терминалната сграда. Ще бъдат допускани и автомобили, превозващи хора с ограничена подвижност.

Related Articles

12 тона опасни отпадъци предадоха софиянци за 5 месеца

Над 12 тона опасни отпадъци са събрани на територията на Столичната община през първите 5 месеца на 2026 г. Те са предадени от гражданите...

Проект „Невидимият град“ получи „Награда Варна“

РК на КАБ Варна получи “Награда Варна” за проекта си “Невидимият град”. Той поставя началото на колекция от дигитални и физически модели на обекти...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ