До края на годината: Започва изграждането на нова метростанция между „Сливница“ и „Обеля“

До края на годината ще започнем изграждането на нова метростанция, разположена между метростанциите „Сливница“ и „Обеля“. Приет е подробният устройствен план, който гарантира строителството на новата станция, която ще обслужва кв. „Обеля-1“ и кв. „Модерно предградие“. Това съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова.

Новата метростанция, освен че ще осигури достъп до метрото на живущите в района, ще е ключова и за връзка на Метрополитен с Националната жп мрежа. Станцията ще бъде оформена като интермодален хъб с новата жп гара „Обеля“ и нова автогара за автобусите от западното направление. Предложихме изграждането на новата метростанция да бъде включено в Оперативна програма „Транспортна свързаност“ 2021 – 2027 г.“, каза още кметът. Тя посочи още, че очаква подкрепа и за разширението на метрото към „Софийския околовръстен път“ с две станции през район „Люлин“.

„За съжаление, планът за разширение на Третата линия през район „Слатина“ беше обжалван от няколко граждани. Надявам се, че Съдът ще разгледа казуса в най-кратки срокове, за да не се спира строителството на проект, който се очаква от хиляди софиянци“ – заяви още Фандъкова.

Related Articles

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

Новите влакове Алстом вече са в България

След години на недостиг на инвестиции в железопътния транспорт, част от новите влакове пристигат в България. В същото време отговорността на институциите не е...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ