Градски активизъм, културно наследство и архитектура ще обсъждат на форум

Защо е важно винаги да се борим за качество на градската среда, включително през културното наследство? Как през архитектурата можем да разкажем обществото днес? Как опазваме наследство и идентичност в условия на динамични политически и икономически промени? Това са част от темите, които ще бъдат засегнати на Лектория на 22 май от 19.00 часа в Гьоте-институт България.

Архитектите Анета Василева, Емилия Кълева и Зекие Емин от Фондация “Ново архитектурно наследство” ще говорят за градски активизъм, културно наследство и архитектура и ще сравнят ситуацията в три държави – България, Германия и Турция. Всичко това – заедно с най-важната тема – как комуникираме и опазваме наследство днес.

Related Articles

КСБ отново с вицепрезидент на обединението на строителната индустрия в Европа

Инж. Иван Терзиев ще представлява групата на България, Чехия, Словакия и Румъния Камарата на строителите в България (КСБ) отново излъчи вицепрезидент на Европейската федерация на...

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ