В над 2200 училища: Стартира изграждането на STEM кабинети

Надграждането на образователната инфраструктура в България е един от приоритетите по Плана за възстановяване и устойчивост.

В тази връзка стартира изграждането на специализирани STEM кабинети в училищата в цялата страна. Проектът се отнася за над 2200 училища и центрове за специална образователна подкрепа.

Първите 15 училища вече са получили своите договори за финансиране на изграждането им. Те са на обща стойност от над 2,8 млн. лева, а за цялата процедура са осигурени повече от 530 млн. лева по Плана за възстановяване и устойчивост.

Related Articles

Започна спешен ремонт на водопровод в Плевен

Община Плевен започва спешни ремонтни дейности по реконструкцията на водопроводната мрежа по ул. “Хан Крум” в града. Изкопните дейности ще се извършват на три...

КСБ отново с вицепрезидент на обединението на строителната индустрия в Европа

Инж. Иван Терзиев ще представлява групата на България, Чехия, Словакия и Румъния Камарата на строителите в България (КСБ) отново излъчи вицепрезидент на Европейската федерация на...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ