Въвеждат автоматизирана система за сметосъбиране в София

Район „Младост“ е петият от столичните райони, в които се подменят старите контейнери с нови. Автоматизираната система за сметосъбиране и сметоизвозване е въведена до момента в районите „Искър“, „Връбница“ и „Студентски“, а през месец юли започна разполагането на контейнерите от новия вид и в район „Възраждане“. От няколко дни тече смяна на старите съдове за отпадъци и в район „Младост“ – ж.к. „Младост-4“. По график се разполагат общо 99 контейнера в комплекса, които ще заменят използваните досега над 280 броя. Новите контейнери заемат по-малко място, имат увеличен обем – вместо 1 100, те са над 3 700 л.

Чрез новата система изпълнението на дейностите по събиране и транспортиране на отпадъците е изцяло автоматизирано и се извършва чрез специални превозни средства с монтирано краново устройство. Контейнерите са лесни за използване, те са оборудвани с механизъм за крачно отваряне. Затварящият се механизъм не позволява разпиляване. Новите контейнери са с фабрично положено антикорозионно покритие, устойчиво на атмосферни влияния.

Related Articles

Завърши основният ремонт на СУ „Стоян Заимов“ в Плевен

Приключиха ремонтните дейности и модернизацията на СУ „Стоян Заимов“ - Плевен. Обновяването се извърши с финансиране от Националния план за възстановяване и устойчивост, Процедура...

Techno Expo 2026 отбелязва 5 години иновации и индустриални технологии

От 10 до 13 юни 2026 г. в Корпоративно-сервизния център ЕВРОМАРКЕТ в Казичене, познат като Euromarket City, ще се проведе юбилейното пето издание на...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ