Бягане с кауза. Студентите от УАСГ в подкрепа на колеги с тежки диагнози

Наближава второто издание на „Студентите бягат с УАСГ“. Благородна кауза, в която чрез спорт млади хора помагат на свои състуденти с онкологични заболявания. От Университета по архитектура, строителство и геодезия дават израз на тази добрина с крос.

В първото издание миналата година участие вземат 23 висши учебни заведения от България и 4 от чужбина. Тази година се очакват двойно повече. А към момента индивидуалните участници наброяват почти 1000. 15 спонсори и над 20 партньори са зад идеята, а посланиците на бягането са повече от вдъхновяващи спортисти – Мария Гроздева, Лора Христова, Цанко Цанков и Тервел Замфиров. Това са имената, които с примера и успехите си ще дадат тон и ще привлекат повече участници.

Стартът е в събота 16 май от 9 ч. на булевардите „Христо Смирненски“ и „Евлоги и Христо Георгиеви“ в София. Три са обявените дистанции – 2, 5 и 10 км. Всеки желаещ може да се включи в благотворителната кампания, като таксата е символична и отива за благотворителност. Крайният срок за регистрация в бягането е 12 ч. в четвъртък. Идеята на организаторите е инициативата да се превърне в традиция.

Related Articles

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ