Бягане с кауза. Студентите от УАСГ в подкрепа на колеги с тежки диагнози

Наближава второто издание на „Студентите бягат с УАСГ“. Благородна кауза, в която чрез спорт млади хора помагат на свои състуденти с онкологични заболявания. От Университета по архитектура, строителство и геодезия дават израз на тази добрина с крос.

В първото издание миналата година участие вземат 23 висши учебни заведения от България и 4 от чужбина. Тази година се очакват двойно повече. А към момента индивидуалните участници наброяват почти 1000. 15 спонсори и над 20 партньори са зад идеята, а посланиците на бягането са повече от вдъхновяващи спортисти – Мария Гроздева, Лора Христова, Цанко Цанков и Тервел Замфиров. Това са имената, които с примера и успехите си ще дадат тон и ще привлекат повече участници.

Стартът е в събота 16 май от 9 ч. на булевардите „Христо Смирненски“ и „Евлоги и Христо Георгиеви“ в София. Три са обявените дистанции – 2, 5 и 10 км. Всеки желаещ може да се включи в благотворителната кампания, като таксата е символична и отива за благотворителност. Крайният срок за регистрация в бягането е 12 ч. в четвъртък. Идеята на организаторите е инициативата да се превърне в традиция.

Related Articles

До 12 юни: Общините могат да кандидатстват за „Европейски столици на туризма 2027“

До 12 юни общините могат да кандидатстват за „Европейски столици на туризма 2027“. Новото издание на форума се организира от Генерална дирекция „Мобилност и...

Държавата върна о. „Св. св. Кирик и Юлита“ на Министерството на културата

След последователна позиция и официално настояване от страна на Камарата на архитектите в България, държавата върна остров „Св. св. Кирик и Юлита“ на Министерството...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ