Бум на хванати фалшиви левове у нас

Близо пет пъти повече са хванатите фалшиви банкноти в страната, които са били в обращение, през второто тримесечие на тази година спрямо първото, сочат данните на БНБ към края на юни.

За трите месеца са задържани 1247 неистински банкноти, докато от януари до март те са едва 253 броя, информират от pariteni. Подобни количества неистински банкноти са установявани преди повече от десетилетие – през 2010 година, показва архивът на банката.

Най-много са задържаните фалшиви банкноти с номинал от 50 лева и те вече изместват 20-те лева като най-фалшифицирани у нас. 1155 са установените неистински 50 лева през второто тримесечие, 67 броя са тези от 20 лева, 17 броя са от 10 лева, като са хванати и 5 фалшиви петолевки и 3 столевки.

Related Articles

Напредва модернизацията на жп отсечката Елин Пелин – Костенец

Над 80% от обхвата на проекта за модернизацията на жп отсечката Елин Пелин - Костенец се изпълнява, съобщи пред Радио София Десислава Борисова, заместник...

По график: Започна миене на подлезите в София

Столична община извършва по предварителен график почистване и миене на транспортни подлези на територията на София. Дейността е част от регулярното почистване и поддържане...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ