Богомил Николов: Препоръчваме през януари да се плаща с карта

„Много е вероятно да има различни групи, които да пласират фалшиви банкноти евро, но категорично това не е възможно да стане при теглене от банкомат“, каза директорът на „Активни потребители“ Богомил Николов, във връзка с влизането на еврото в България от 1 януари 2026 г.

От организацията призовават да се избягват рискови ситуации при разплащане в кеш с евро!

„Много е вероятно да има различни групи, които да пласират фалшиви банкноти евро, но категорично това не е възможно да стане при теглене от банкомат“, уточни той пред БНР .

Препоръката е през януари, когато преходно ще има плащане и в лева, и в евро, да се плаща приоритетно с карта, подчерта Николов:

„Защото така ще намалим риска от ситуацията, в която търговецът ще трябва да смята, защото плащаме в една валута, а той ни връща в друга и за секунди трябва да направи няколко сметки. По-добре е да плащаме в евро, а левовете, които са ни останали, а да минем през близкия банков клон и да ги обменим наведнъж. Този обмен ще бъде 6 месеца по фиксинга 1.95583 лева за евро и без банкови такси и комисиони“.

Related Articles

Нови карти с достъпни туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически...

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ