Столичният квартал “Надежда 1” с нов начин на сметосъбиране

То ще се извършва изцяло в затворени и контролирани зелени острови

В столичния квартал „Надежда 1“ сметосъбирането ще се осъществява изцяло чрез затворени и контролирани зелени острови. В експлоатация вече са въведени шест нови съоръжения, а до края на месеца още 24 ще бъдат достъпни за жителите на квартала. По този начин новата система за сметосъбиране ще обхване всички над 6000 домакинства в „Надежда 1“, съобщи kmeta.bg

Над 150 контейнера за разделно събиране на биоотпадъци в домакинствата бяха раздадени на граждани от квартала, а още 1650 ще бъдат раздадени от районната администрация до края на месеца, паралелно с въвеждането на останалите съоръжения.

Зелените острови представляват заградени пространства с регулиран достъп, обединяващи контейнери за разделно събиране на пластмаса, стъкло, хартия, хранителни отпадъци и смесени битови отпадъци. Тяхното изграждане е приоритет за Столична община в зоните с високоетажно застрояване, с цел подобряване на разделното събиране.

Друга цел на този тип организация на сметосъбирането е не само да се увеличи делът на рециклираните материали, но и да се ограничи замърсяването на кварталите от препълнени или разпилени контейнери.

Related Articles

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

Полети по 3 нови маршрута пуска бюджетна авиокомпания това лято

Wizz Air отбеляза старта на три нови директни маршрута от България. Стартираха директните полети от София до Корфу (Гърция) и от Бургас и Варна...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ