„Спаси София“ прави нов план за организация на движението на София

Предстои обществена поръчка за изработването

Възлагаме за изработка новия Генерален план за организация на движението на столицата. Това съобщиха от „Спаси София“ в официалния си профил във Facebook.

„Липсата на действащ ГПОД в момента е повод всеки транспортен проект да бъде блокиран. След години на забавяне и липса на каквато и да е работа по темата, задвижихме процедурата за разработката на новия план. Екип от експерти подготви заданието за изработване на плана, като предстои обществена поръчка за изработването му. Тя ще бъде със срок на изпълнение между 250 и 365 дни и бюджет от 1 200 000 лв.“, допълват те.

„При усилена работа очакваме през 2026 г. да имаме нов действащ ГПОД, който да е съобразен с актуалните нужди на града и да отразява желаната посока за развитие“, завършват от „Спаси София“.

Related Articles

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

Анализ на БСК: Индустриалните сектори са в криза с работната ръка

Индустриалните сектори са в криза с работна ръка, като заварчиците, кранистите и огнярите са сред най-дефицитните длъжности, сочат данни от анализ на Българската стопанска...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ