Пускат новите камери с изкуствен интелект на ключови кръстовища в София

На 35 ключови кръстовища в София ще заработят новите камери с изкуствен интелект, които ще ловят нарушители. Общо 200 от умните устройства ще бъдат поставени на локации с концентрация на пътни инциденти.

Мерките се предприемат на фона на продължаващите тежки катастрофи в страната и тревожната статистика за нарушенията на пътя. Допълнителен инструмент в борбата с агресивното шофиране са именно новите интелигентни камери, от които ще има и по основните входно-изходни артерии на столицата. Те са част от националната интелигентна система за сигурност

Новата технология в камерите ще разпознава широк спектър от нарушения – движение без поставен предпазен колан, използване на мобилен телефон по време на шофиране, неправилно престрояване, рискови маневри и други действия, които създават предпоставки за катастрофи.

Камерите са с изключително висока резолюция, улавят голяма гама от нарушения и работят както през деня, така и през нощта. Предвижда се системата да работи с висока степен на автоматизация, като установените нарушения да се обработват електронно, а санкциите да се издават без необходимост от допълнителна човешка намеса.

Related Articles

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила, тип пикап, за подобряване на социалните услуги. Проектът е финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Електромобилите...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ