Подписаха първите споразумения за общински проекти, финансирани от бюджета

„Правителството има ангажимент към всеки район в страната и доказателство за това е, че рестартирахме Инвестиционната програма за финансиране на общински проекти от бюджета. Макар и със закъснение, програмата вече е факт и този процес ще продължи докато не подпишем всички споразумения, които са останали от миналата година, както и новите, които ще влязат на по-късен етап.“ Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов пред кметове от страната. В министерството бяха подписани първите за тази година споразумения с 42 общини за изпълнението на общински проекти, финансирани от държавния бюджет.

„Грижата на държавата към местните общности и към гражданите е важна както за МРРБ, така и за цялото правителство“, обясни министърът. И още веднъж подчерта, че за финансирането на проектите няма значение партийното управление на общините, а значимостта на обектите за местните хора.

Иван Иванов изрази надежда в следващите дни от Министерството на финансите да бъдат отпуснати необходимите средства по проектите, за да може МРРБ да започне разплащане към общините. Има изготвен график – през месеците юни, юли, август и септември да се разплащат старите задължения и част от новите, като след това плащанията ще се поемат от Българската банка за развитие, която ще изплати остатъка от 900 млн. лв.

Подписването на нови споразумения ще продължи и през следващите дни.

Related Articles

По-скъпи винетки от 1 август 2026 г.

Увеличение на цените на винетните такси с 30 % от 1 август 2026 г. предвижда проект на постановление за изменение на Тарифата за таксите,...

Пускат новите камери с изкуствен интелект на ключови кръстовища в София

На 35 ключови кръстовища в София ще заработят новите камери с изкуствен интелект, които ще ловят нарушители. Общо 200 от умните устройства ще бъдат...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ