Обсъждат отново проекта за ПУП на Борисовата градина в София

Частната собственост и пропуски в кадастъра са основните проблеми

Експертен съвет към Направление „Архитектура и градоустройство“ обсъди предварителния проект на Подробен устройствен план на Борисовата градина с възложител Столична община и изпълнител „Ковачев Архитекти” ЕООД. Бе взето решение планът да бъде съобщен в Държавен вестник отново, тъй като са минали десет години от първото обявяване.

На заседанието е коментирано кметовете на районите „Средец“, „Лозенец“ и „Изгрев“ да поискат това актуализиране. После се предвижда да бъдат разгледани възражения по проекта заедно с актуалните данни, като успоредно с това се извърши експертна оценка на растителността.

Частната собственост в терена, както и липсата на актуални данни в кадастъра са основните проблеми, за да се задвижат процедурите.

На Експертния съвет беше подчертано, че само при приет ПУП може да има процедури по отчуждаване. Проектът ще може да бъде разгледан онлайн на сайтовете на НАГ и на районните администрации след съобщаването му в Държавен вестник.

Вариантът от първото обявяване на проекта за ПУП може да видите  тук.

Related Articles

За 1,600 хиляди евро: Обновиха пожарната в Пловдив

Официално откриват днес обновените сгради на пловдивската пожарна на улица „Преслав“ и на „Кукленско шосе“. Общата стойност на ремонтните дейности е близо 1 милион...

Нови обучения в сектор „Строителство“ до края на юни

Европейски Цифров Иновационен Хъб в сектор строителство (ЕЦИХ) обяви обученията, които провежда за специалисти до края на месец юни 2026г. Присъствено обучение на тема “Възможности...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ