На 25 юли: Европейският хъб в сектор строителство стартира обучения

Първият модул е “Въведение в дигитализацията на строително-инвестиционния процес в България – ниво 1”

Европейският цифров иновационен хъб в сектор строителство стартира програмата си с обучения. Въвеждащият модул ще се проведе на 25 и 26 юли и на 1 и 2 август в зала на ЕЦИХ в София. Акцентът ще е усвояване на основни понятия, инструменти и добри практики при работа с дигитална информация. Курсът е предназначен за широк кръг от професионалисти в строителния сектор, които се занимават със строително-инвестиционно проектиране, управление на проекти, консултантска и надзорна дейност или администрация и сега навлизат в сферата на обработката на дигитална информация.

Лектори са университетски преподаватели и доказани специалисти в професионално направление архитектура и строителство от УАСГ, Българска асоциация за управление на проекти в строителството, Камара на архитектите в България, Камара на строителите в България, ЕСРИ България.

Курсът на обучението е разделен на 8 модула в различни аспекти на дигитализацията: “Въведение в дигитализацията”, “Цифрови инструменти и софтуер”, “Добри практики при работа с дигитална информация”, “Цифрови компетенции и работа с дигитални ресурси”, “Дигитална колаборация и управление на проекти”, “Правна рамка на дигитализацията в строителството”, “Електронно управление в строителството” и “Дигитализация и интелектуална собственост в строителството”.

Related Articles

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ