Монтират още подземни контейнери за смет в Кубрат

С монтирането на нови пет подземни контейнера, общият брой на съдовете за сметосъбиране в Кубрат вече e 12. Това е последният етап от изпълнението на обществената поръчка за изграждане на подземни съоръжения за събиране на отпадъци. Общината е първа в област Разград и региона, изградила такива контейнери на територията си.

Всяко от 12-те съоръжения представлява бетоново корито, в което са интегрирани подземно хидравлично устройство и два отделни контейнера с обем от по 1100 литра за отпадъци от пластмаса, хартия, стъкло и органични отпадъци. Съоръженията са позиционирани в района на църквата и парк “Омол” в Кубрат, в района на покрития общински пазар, на пл. „Възраждане“, в района на РУ на МВР в Кубрат, като такива към момента се доизграждат на ул. “Цар Освободител” в района на квартал „Кос“ и на улица „Хан Крум“ в района на т. нар. “Козирка” в град Кубрат.

Иновативното решение за сметосъбиране дава добри резултати, констатират от администрацията в града.

Related Articles

Нови обучения в сектор „Строителство“ до края на юни

Европейски Цифров Иновационен Хъб в сектор строителство (ЕЦИХ) обяви обученията, които провежда за специалисти до края на месец юни 2026г. Присъствено обучение на тема “Възможности...

Полети по 3 нови маршрута пуска бюджетна авиокомпания това лято

Wizz Air отбеляза старта на три нови директни маршрута от България. Стартираха директните полети от София до Корфу (Гърция) и от Бургас и Варна...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ