Велико Търново има нов площад “Журналист”

Във Велико Търново вече има нов площад, носещ името “Журналист”. Инициативата е на Съюза на българските журналисти с подкрепата на общината,предава БНР.

Търново е третият български град след София и Пловдив, който има своя площад “Журналист”. Той се намира до крепостта “Царевец” пред Хуманитарна гимназия “Св. св. Кирил и Методий”. Училището е единственото у нас, в което се изучава журналистика в средния образователен курс. На днешния празник на светите братя Кирил и Методий ще бъде представена актьорска възстановка на създаването на първата телеграфна агенция у нас във Велико Търново през 1886 г. Арт инсталация “Бюрото на журналиста” допълва тържествата.

Президентът Илияна Йотова, която е носител на почетното звание “Doctor honoris causa” на Великотърновския университет, е поканена за патронния празник на университета, носещ името на светите братя.

Related Articles

България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм

Зам.-министърът на туризма проф. Мариела Модева представи България като водеща СПА и здравна дестинация на форум в Анкара, посветен на инициативата „БГ ЛЯТО" и...

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ