В центъра на Пловдив: Откриха нов паркинг със 139 места

Нов обществен паркинг със 139 места функционира от днес в карето между бул. „Шести септември“, бул. „Източен“ и ул. „Райно Попович“. Паркингът разполага и с 8 места за инвалиди. Той е с 3350 кв. м. настилка от паваж, изградени са нови тротоари в зоната, обособени са зелени площи, поставено е и осветление.

Теренът от 4 200 кв.м. дълго време е бил превърнат в сметище. Благоустроен е след множество жалби на граждани в район „Централен“. При почистването са изнесени 8000 тона битови и строителни отпадъци. После е направено цялостно отводняване на терена и изградено пътно легло.

„Задължително условие за район „Централен“ бе съоръжението да има повече зеленина. Именно затова е монтирана и специална напоителна система“, посочва районният кмет Георги Стаменов.

Паркингът може да се ползва и като буферен, заради близостта си с идеалния център на Пловдив, коментират от администрацията. В Община Пловдив се обсъждат предложения за създаването на буферни паркинги и в други райони на града, за да намалее автомобилният трафик в центъра.

Related Articles

Ремонтът на Дунав мост се очаква да приключи до края на юни

Продължаващият втора година ремонт на българската част на Дунав мост трябва да приключи до края на месеца, това обяви областният управител на Русе проф....

Министър Шишков: Без ремонти по магистралите в отпускарските месеци

През най-отпускарските месеци юли и август няма да има ремонти по магистралите и ще се пътува нормално, обяви регионалният министър арх. Иван Шишков. Той...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ