Започна новият археологически сезон в Рациария

Започна новият археологически сезон в античния град Рациария край село Арчар. В продължение на три месеца екип от над 50 души ще проучва римските императорски терми, които са най-големите на територията на България.

400 000 лева са осигурени от Министерството на културата за 12-ия археологически сезон в Рациария, обясни пред БНР научният ръководител доц. д-р Здравко Димитров от Националния археологически институт с музей при БАН. Той уточни, че това е ежегодно проучване на римските императорски терми, най-голямата римска баня в България с площ над 9 декара.

Археологическите разкопки ще продължат 3 месеца. През това време 1/3 от римската баня ще бъде проучена до нивото, до което се очаква по-късно да бъде експонирана.

Related Articles

С 5 млн. евро разширяват канализационната мрежа в кв. „Горубляне“

Над 460 домакинства ще се възползват от модернизацията на инженерната инфраструктура Стартира изпълнението на инвестиционния проект „ВиК мрежи в кв. „Горубляне“ от „Софийска вода“, който...

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ