Изграждат нов учебен корпус на НПМГ “Акад. Любомир Чакалов”

Започна строителството на новия учебен корпус на НПМГ “Акад. Любомир Чакалов” в София. Бъдещата сграда ще даде възможност на училището да премине към едносменен режим на обучение.
“Впечатлен съм от амбициите на екипа на училището да инвестират в изграждането на иновативна среда и непрекъснато да подобряват условията в едно от най-предпочитаните училища в столицата и в България”, посочи Иван Василев, заместник-кмет по финансите, здравеопазването и строителството.
24 нови класни стаи, физкултурен салон, както и иновативен, проектиран според най-актуалните стандарти STEM център, ще позволят на учениците да използват най-модерните технологии и да надграждат теоретичните знания с практически упражнения. Възпитаниците на гимназията ще имат повече пространство за обучение и извънкласни дейности по математика, информатика, природни науки, зелени технологии.

Related Articles

Община Пловдив обяви обществена поръчка за реставрация на сградата на БНБ

Община Пловдив обяви обществена поръчка за извършване на реставрация и консервация на фасадите на емблематичната сграда на Българската народна банка на ул. „Райко Даскалов“...

На 24 и 25 юни: „Кметовете говорят“ в Габрово

За пета поредна година Габрово е домакин на дискусионния форум „Кметовете говорят“, който се провежда на 24 и 25 юни 2026 г. Събитието е...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ