Покана за дискусия за бъдещия Мемориал на загиналите войници в парка на НДК

Дискусия за бъдещия Мемориал на загиналите войници от Първи пехотен софийски полк и Шести пехотен търновски полк ще се проведе днес 9 юли от 18:00 часа в Галерия Топлоцентрала – Куб с вход свободен. Организатори са клуб „Смисъл“ и Съюзът на архитектите в България – една от организациите, която настоява сегашният конкурс за мемориала да бъде прекратен и да бъде обявен нов.

„Възстановяването на „Мемориала на загиналите войници от Първи пехотен софийски и Шести пехотен търновски полк“ в парка на НДК провокира много въпроси. Ще се обсъжда какво се случва с инициативата към момента, какви са резултатите, идеи за третиране на пространството в парка на НДК, потенциални пречки и ефективни решения. Ще се дискутира как могат емблематичните пространства на София да бъдат обживени по ефективен начин, как се генерират качествени решения за обществената памет и как те се отразяват новите намеси на съществуващата среда.

Related Articles

За 1,600 хиляди евро: Обновиха пожарната в Пловдив

Официално откриват днес обновените сгради на пловдивската пожарна на улица „Преслав“ и на „Кукленско шосе“. Общата стойност на ремонтните дейности е близо 1 милион...

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ