В Стражица стартира проект за разделно събиране на отпадъци

Община Стражица започва изпълнение на пилотен проект за стимулиране на гражданите да събират разделно отпадъци от опаковки (хартия, картон, пластмаса и метал). Проектът ще обхване само еднофамилните и многофамилните жилища в югозападната част на града. Целта е намаляване на количеството смесен битов отпадък за извозване до регионалното депо в с. Шереметя и намаляване на растящите разходи за предоставяне на услугите по сметосъбиране, транспортиране и депониране.

Кметът Йордан Цонев заяви, че местната администрация остава на разположение за сътрудничество с всички заинтересовани лица и за други инициативи за подобряване условията по сметосъбиране и третиране на отпадъците и управлението на градската среда. Той призова живущите в пилотната проектна зона да започнат да разделят своите отпадъци от опаковки, да не ги смесват с потока отпадъци от битов характер, а да ги изхвърлят в обозначените със стикери нови съдове.

Related Articles

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

НСОРБ събира местната и централната власт за диалог по бъдещето на българските общини

На 18 юни 2026 г. Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ) ще събере в София кметовете на българските общини и представители на...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ