В центъра на Пловдив: Откриха нов паркинг със 139 места

Нов обществен паркинг със 139 места функционира от днес в карето между бул. „Шести септември“, бул. „Източен“ и ул. „Райно Попович“. Паркингът разполага и с 8 места за инвалиди. Той е с 3350 кв. м. настилка от паваж, изградени са нови тротоари в зоната, обособени са зелени площи, поставено е и осветление.

Теренът от 4 200 кв.м. дълго време е бил превърнат в сметище. Благоустроен е след множество жалби на граждани в район „Централен“. При почистването са изнесени 8000 тона битови и строителни отпадъци. После е направено цялостно отводняване на терена и изградено пътно легло.

„Задължително условие за район „Централен“ бе съоръжението да има повече зеленина. Именно затова е монтирана и специална напоителна система“, посочва районният кмет Георги Стаменов.

Паркингът може да се ползва и като буферен, заради близостта си с идеалния център на Пловдив, коментират от администрацията. В Община Пловдив се обсъждат предложения за създаването на буферни паркинги и в други райони на града, за да намалее автомобилният трафик в центъра.

Related Articles

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ