Започва международната инициатива „Юли без пластмаса“

За поредна година в България стартира инициативата „Юли без пластмаса“. Тя е част от глобалното движение Plastic Free July и призовава милиони хора от цял свят да не използват еднократни опаковки от найлон и пластмаса в продължение на цял месец.

В тази връзка на 6 юли на плажа в Приморско се организира тематично еко събитие със забавления за децата, писане на послания, прожекция на филм и др.

Идеята за провеждането на еко инициативата е на организация Plastic Free Foundation и се заражда през 2011 г. в Западна Австралия. През годините се разпространява по целия свят и се превръща в значимо глобално събитие. Ребека Принс-Руиз, основателката на фондацията, е основният двигател, който стои зад кампанията. Нейната цел е да вдъхнови хората да намалят използването на пластмаса в ежедневието си.

Днес „Юли без пластмаса“ е покана към всички да направят крачка напред към по-добро качество на живот. Споделянето на съвети и примери от ежедневието биха били безценна подкрепа за тези, които започват сега.

Related Articles

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

Полети по 3 нови маршрута пуска бюджетна авиокомпания това лято

Wizz Air отбеляза старта на три нови директни маршрута от България. Стартираха директните полети от София до Корфу (Гърция) и от Бургас и Варна...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ