Община Варна иска от МВнР сградата на бившето руско консулство

Общинските съветници от Варна одобриха искането за прехвърляне на собствеността сградата на бившето руско консулство на общината. Намерението е тя да бъде превърната в детска градина или да се ползва от администрацията.

Консулството е затворено поетапно след лятото на 2022 г., когато България изгони руски дипломати. Наемът за ползване окончателно е изтекъл през есента на 2023.

По време на заседанието на Общинския съвет в предложението беше записано сградата да бъде прехвърлена на Общината с цел да се превърне в детска градина или за местната администрация. Теренът с идентификатор по кадастрална карта 10135.1505.292 се намира в район „Одесос“ на ул. „Македония“ 53 и е с площ 4 869 кв. м.

Related Articles

Нова обществена минерална баня отвори врати в разложкото село Баня

Новоизградена обществена минерална баня отвори врати в разложкото село Баня. Тя е изградена със средства от държавния бюджет чрез Министерството на регионалното развитие и...

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

В Община Русе е постъпило инвестиционно намерение за изграждане на модерен ритейл парк в кв. „Дружба“ 3. Проектът предвижда търговски комплекс с разнообразни обекти,...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ