Предстои форум за инвестиции в устойчива енергия

Стартира поредица от кръгли маси за финансиране на инвестиции в устойчива енергия. Първият за годината форум е на 30 януари в хотел „Интерконтинентал“, град София. Той се организира от Министерство на енергетиката и ЕнЕфект с подкрепата на Коалиция „Да обновим България“. Темата ще бъде „Енергийната ефективност на сградния фонд: основа на устойчивия енергиен преход“.

Останалите панели са:

– Стратегическият подход към националните цели за декарбонизация.

– Иновативни финансови модели за декарбонизация на сградния фонд,

– Професионални услуги за интелигентни и ефективни сгради.

Сред поканените гости са Румен Радев, министър на енергетиката, Юлиан Попов, министър на околната среда и водите, Ангелина Бонева, зам.-министър на регионалното развитие и благоустройството, Ива Петрова, зам.-министър на енергетиката, Ивайло Яйджиев, зам.-министър на финансите.

Related Articles

Фотоизложба разказва историята на изчезналата улица „Търговска“ в София

В подлеза до Президентството може да бъде видяна историята на изчезналата улица "Търговска" в столицата. Експонирани са интересни снимки от стара София, предоставени от...

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ