ЕК ни отпуска €197 милиона за електрически транспорт

Европейската комисия отпуска на България 197 милиона евро за подобряване на електропреносната мрежа в страната. Парите са част от общо 2,4 милиарда евро за 7 страни членки за ускоряване на прехода им към незамърсяваща икономика.

Средствата трябва да бъдат насочени към увеличаване на електрическия транспорт у нас, както и за осигуряване на възможности за съхранение на ток. ЕК очаква България да намали въглеродното замърсяване при производството на ток и да го децентрализира.

От Брюксел изтъкват, че подобни инвестиции ще допринесат за намаляване на зависимостта от внасяните от Русия изкопаеми горива. Отпуснатите средства са осигурени от приходите по европейската схема за търговия с емисии (СТЕ).

Related Articles

Габрово модернизира градския транспорт с електронно таксуване

В обществения транспорт на Габрово много скоро ще се въведе нова система за електронно таксуване, която ще направи пътуването по-бързо и по-удобно за пътниците,...

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

В Община Русе е постъпило инвестиционно намерение за изграждане на модерен ритейл парк в кв. „Дружба“ 3. Проектът предвижда търговски комплекс с разнообразни обекти,...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ