Пускат още 3 км от метрото в София

Разширението е с три нови станции в район „Подуяне“

Софийското метро ще се разшири с нов 3-километров участък и три нови метростанции под бул. „Владимир Вазов“ в район „Подуяне“. Очаква се трасето да влезе в експлоатация до август, съобщават от столичния Метрополитен..

Участъкът е завършен на 93%, релсовият път е положен, а в момента се изпълняват довършителни дейности. Новите станции ще осигурят бърза и удобна връзка за над 45 000 пътници между кварталите „Хаджи Димитър“, „Сухата река“, „Левски Г“ и западните части на града – „Овча купел“ 1 и 2 и „Горна баня“.

В момента София разполага с 47 метростанции и 52 км трасе, които обслужват ежедневно 470 хиляди пътници. Разширението в „Подуяне“ е част от програмата за развитие на метрото, в рамките на която през 2026 – 2027 г. ще бъдат пуснати общо 10 нови метростанции.

Related Articles

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

В Община Русе е постъпило инвестиционно намерение за изграждане на модерен ритейл парк в кв. „Дружба“ 3. Проектът предвижда търговски комплекс с разнообразни обекти,...

Арт: „Музика и рози“ посрещат на входа на Казанлък

Зелена арт инсталация "Музика и рози" посреща жители и гости на новото кръгово кръстовище на западния вход на Казанлък. Проектът е на Лора Гидимаркова...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ