Община Невестино иска на концесия минерален извор

Община Невестино настоява да вземе на концесия минералния извор край селото, за да се решат проблемите с водата. Очаква се искането да бъде внесено до Нова година.

За период от 5 години изворът е бил общински, но след като администрацията не е могла да намери концесионер, отново е одържавен. Крановете са запечатани, а достъпът до извора е ограничен.

Хората от селата в общината се снабдяват с минерална вода в бутилки и резервоари за битово ползване.

Въпреки недоволството на общинската управа и на населението, изворът продължава да е затворен.

Затова вече е подготвено искане до съответните инстанции минералният извор да бъде отдаден на концесия на Общината. Така ще се осигури през кризисните летни месеци и през цялата година допълнително количество вода за ползване – при това безплатно.

Related Articles

Нови карти с достъпни туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически...

С 5 млн. евро разширяват канализационната мрежа в кв. „Горубляне“

Над 460 домакинства ще се възползват от модернизацията на инженерната инфраструктура Стартира изпълнението на инвестиционния проект „ВиК мрежи в кв. „Горубляне“ от „Софийска вода“, който...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ