Представят втора антична статуя от Хераклея Синтика в София

В Националния археологически институт с музей при БАН представят изцяло реставрираната втора антична мраморна статуя от Хераклея Синтика.

За първи път тя ще бъде показана изправена, укрепена и с възстановена глава.

Престоялият над 1600 години под земята мраморен паметник беше открит миналата година от екипа на проф. д-р Людмил Вагалински.

Това е вторият монумент с човешки ръст, намерен в Големия канал на древния град край село Рупите

Related Articles

НСОРБ събира местната и централната власт за диалог по бъдещето на българските общини

На 18 юни 2026 г. Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ) ще събере в София кметовете на българските общини и представители на...

Нови карти с достъпни туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ