Столичният квартал “Надежда 1” с нов начин на сметосъбиране

То ще се извършва изцяло в затворени и контролирани зелени острови

В столичния квартал „Надежда 1“ сметосъбирането ще се осъществява изцяло чрез затворени и контролирани зелени острови. В експлоатация вече са въведени шест нови съоръжения, а до края на месеца още 24 ще бъдат достъпни за жителите на квартала. По този начин новата система за сметосъбиране ще обхване всички над 6000 домакинства в „Надежда 1“, съобщи kmeta.bg

Над 150 контейнера за разделно събиране на биоотпадъци в домакинствата бяха раздадени на граждани от квартала, а още 1650 ще бъдат раздадени от районната администрация до края на месеца, паралелно с въвеждането на останалите съоръжения.

Зелените острови представляват заградени пространства с регулиран достъп, обединяващи контейнери за разделно събиране на пластмаса, стъкло, хартия, хранителни отпадъци и смесени битови отпадъци. Тяхното изграждане е приоритет за Столична община в зоните с високоетажно застрояване, с цел подобряване на разделното събиране.

Друга цел на този тип организация на сметосъбирането е не само да се увеличи делът на рециклираните материали, но и да се ограничи замърсяването на кварталите от препълнени или разпилени контейнери.

Related Articles

Министър Шишков: Всички нови магистрали ще се дават на концесия

Всички нови магистрали у нас ще се дават на концесия. "Турция има най-голям интерес да строи. Държавите около нас започнаха да искат да изграждат...

Масирани проверки на строителните обекти в София

Столичният инспекторат осъществява засилен контрол върху строителните обекти във всички райони на София. За последните две седмици са извършени 157 проверки на терен, при...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ