В Габрово: Представят иновативни решения в градската мобилност

На 11 юни 2025 г. от 14:00 часа в Ритуалната зала на Община Габрово ще се проведе семинар на тема „Иновативни решения за повишаване на безопасността на движението и съвместяване на различните форми на мобилност в градска среда“. Събитието е част от проекта AMIGOS (Active Mobility Innovations for Green and Safe City Solutions), финансиран по програма „Хоризонт Европа“.

По време на семинара ще бъде представен идеен проект за нови велотрасета в Габрово, както и разработеният „дигитален двойник“ за организиране на движението в централната част на града. Участниците ще имат възможност да се включат в дискусия за оптимизиране на трафика и насърчаване на устойчивата градска мобилност.

Сред присъстващите ще бъдат представители на институциите, ангажирани с организацията и контрола на движението в града, експерти от Общината и технологични партньори от консорциума на проекта. Очаква се форумът да стимулира обмена на идеи и предложения за подобряване на транспортната инфраструктура в Габрово.

Събитието е отворено за граждани.

Related Articles

Пясъчни герои оживяват в Бургас, 13 артисти подготвят скултурите за летния фест

Мистър Бийн, Пес Патрул, Minecraft и Roblox вече оживяват сред пясъчните фигури в Бургас под ръцете на 13 скулптори от страната, съобщиха от Общината. С...

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ