Подписаха първите споразумения за общински проекти, финансирани от бюджета

„Правителството има ангажимент към всеки район в страната и доказателство за това е, че рестартирахме Инвестиционната програма за финансиране на общински проекти от бюджета. Макар и със закъснение, програмата вече е факт и този процес ще продължи докато не подпишем всички споразумения, които са останали от миналата година, както и новите, които ще влязат на по-късен етап.“ Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов пред кметове от страната. В министерството бяха подписани първите за тази година споразумения с 42 общини за изпълнението на общински проекти, финансирани от държавния бюджет.

„Грижата на държавата към местните общности и към гражданите е важна както за МРРБ, така и за цялото правителство“, обясни министърът. И още веднъж подчерта, че за финансирането на проектите няма значение партийното управление на общините, а значимостта на обектите за местните хора.

Иван Иванов изрази надежда в следващите дни от Министерството на финансите да бъдат отпуснати необходимите средства по проектите, за да може МРРБ да започне разплащане към общините. Има изготвен график – през месеците юни, юли, август и септември да се разплащат старите задължения и част от новите, като след това плащанията ще се поемат от Българската банка за развитие, която ще изплати остатъка от 900 млн. лв.

Подписването на нови споразумения ще продължи и през следващите дни.

Related Articles

Анализ на БСК: Индустриалните сектори са в криза с работната ръка

Индустриалните сектори са в криза с работна ръка, като заварчиците, кранистите и огнярите са сред най-дефицитните длъжности, сочат данни от анализ на Българската стопанска...

Пясъчни герои оживяват в Бургас, 13 артисти подготвят скултурите за летния фест

Мистър Бийн, Пес Патрул, Minecraft и Roblox вече оживяват сред пясъчните фигури в Бургас под ръцете на 13 скулптори от страната, съобщиха от Общината. С...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ