Гърция обмисля наказателен данък за празни жилища

Жилищната криза в Гърция се задълбочава. Правителството обмисля наказателен данък за собственици на празни имоти. Няма ефект от данъчните облекчения от наема, които правителството въведе, за да излязат на пазара имоти, които не са обитаеми, съобщи pariteni.bg. В големите градове наемите непрекъснато се повишават поради по-ниско предлагане от търсенето.

Правителството обсъжда вече наказателна мярка срещу собственици на имоти, които ги държат празни. От една страна, увеличава годишния данък върху тези имоти. По примера на други европейски страни, като Франция и Испания, се обмисля да се въведе данък върху процент от предполагаемия наем на тези жилища.

Според проучване на общественото мнение, младите гърци не могат да си позволят наемане на жилища на предлаганите цени, поради ниските си доходи.

Жилищната криза достигна критична точка и младите продължават да напускат страната, коментират гръцки депутати.

Related Articles

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила, тип пикап, за подобряване на социалните услуги. Проектът е финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Електромобилите...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ