МРРБ: От следващата седмица започват обходи на пътищата с повишен риск

От следващата седмица започват обходи на участъците с концентрация на пътнотранспортни произшествия по републиканската пътна мрежа. Това стана ясно след работна среща на министъра на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов с ръководството на Агенция „Пътна инфраструктура“, с председателя на Държавната агенция за безопасност на движение по пътищата Малина Крумова и представители на неправителствени организации. За целта ще бъде сформирана работната група с членове на институциите и граждански организации, които ще се включат със съответните компетентни експерти.

Участниците в нея ще имат за задача след извършване на обходите на подадените от МВР отсечки с повишен риск да направят оценка на предвидените краткосрочни, средносрочни и дългосрочни мерки за тяхното обезопасяване и при необходимост да се преразгледат и допълнят. В случай че бъдат установени и други участъци, за тях също ще бъдат предприети съответните мерки, съобщават от МРРБ.

Related Articles

Нови обучения в сектор „Строителство“ до края на юни

Европейски Цифров Иновационен Хъб в сектор строителство (ЕЦИХ) обяви обученията, които провежда за специалисти до края на месец юни 2026г. Присъствено обучение на тема “Възможности...

Обновяват градската водопроводна мрежа в Плевен

Община Плевен започна работа по пореден ВиК проект, свързан с обновяването на градската водопроводна мрежа. След приключване на задължителните процедури е открита строителната площадка...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ