С фотоси на градски пейзажи от миналото отбелязваме 146 г. от обявяването на София за столица

Изложбите за стара София са част от програмата на честванията

На 3 април се навършват 146 години от обявяването на София за столица на България. По повод важната историческа дата Столичната община организира празнични събития – документални изложби в Галерия на открито в Градската градина и Галерия на открито в градина „Кристал“, концерти, инициативи за деца.

Фотокътове с градски пейзажи от миналото ще бъдат разположени пред Народен театър „Иван Вазов“ и Регионален исторически музей – София и в градина „Кристал“. Исторически беседи с любопитни факти от историята около изграждането на София като европейска столица ще поканят посетители да разгледат сградите на ул. „Париж“ №1 и ул. „Московска“ №33. Столичната община отваря с безплатен вход Софийска градска художествена галерия и Регионален исторически музей – София, както и техните филиали.

Related Articles

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

Министър Шишков: Всички нови магистрали ще се дават на концесия

Всички нови магистрали у нас ще се дават на концесия. "Турция има най-голям интерес да строи. Държавите около нас започнаха да искат да изграждат...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ