50 нови автобуса тръгват в градския транспорт на Пловдив

50 нови автобуса ще се движат по линиите на пловдивския градски транспорт, обяви пред БНР управителят на фирмата – превозвач Петко Ангелов. Те са със с екологичен стандарт Евро 6, на газ и с ниски платформи за трудноподвижните хора.

Ангажиментът за обновяване на превозните средства е поет на среща с кмета Костадин Димитров, на която са разгледани исканията от проведения преди дни граждански протест.

Разбрахме какви са изискванията на гражданите, кои са към нас и кои са към общината. Аз не съм човекът, който може да пусне таблата и да даде приложение на телефоните. Нашите задължения са да намалим престоите. Пускат се допълнителни коли, да бъдат задоволени нуждите на гражданите, уточни Ангелов.

През тази седмица ще се преразгледат и разписанията на автобусите. Предстои графикът на тези, които се движат през 20 минути да се скъси на 12 минути, а през почивните дни интервалът от 40 да падне на 20 минути.

Обсъждат се и допълнителни автобуси, които да осигурят превоз през центъра на града към кварталите до 23.30 часа.

Related Articles

Министър Шишков: Всички нови магистрали ще се дават на концесия

Всички нови магистрали у нас ще се дават на концесия. "Турция има най-голям интерес да строи. Държавите около нас започнаха да искат да изграждат...

Монумент Бузлуджа става отново сцена за арт преживяване

От 14 до 16 август фестивалът OPEN BUZLUDZHA отново ще превърне монумент Бузлуджа в локация за музика, светлини ефекти и културни прояви. Сцената тази...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ