Държавата започна да възстановява канали за напояване

За първи път от десетилетия държавата започна възстановяване на канали за напояване на земеделски земи. Стартът на инициативата бе даден край Ихтиман от министърът на агроведомството Кирил Вътев. Финансирането на дейностите е по изтичащата Програма за развитие на селските райони. Реално по нея бяха подписани общо 24 договора за общо 112.3 млн. лв. Срокът за приключване на тези проекти е до средата на 2025 г., а ако не бъдат завършени навреме, страната ни ще загуби тези евросредства.

С първа копка на два канала на Напоителни системи край Ихтиман се дава начало на работата по общо 24 одобрени проекта. Финансирането е по европрограма – „Подкрепа за инвестиции в инфраструктура, свързана с развитието, модернизирането или адаптирането на селското и горското стопанство“.

Related Articles

Нова обществена минерална баня отвори врати в разложкото село Баня

Новоизградена обществена минерална баня отвори врати в разложкото село Баня. Тя е изградена със средства от държавния бюджет чрез Министерството на регионалното развитие и...

Нови карти с достъпни туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ